Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.
Info

Poniższy szablon należy odpowiednio uzupełnić.

  • Układ należy zachować (z dopuszczeniem minimalnych modyfikacji).
  • Opis nie powinien przekraczać 10 stron przeciętnego ekranu laptopa.
  • W razie potrzeby należy założyć podstrony (na końcu z rozdziałem "Co dalej?" i odnośnikiem do kolejnego rozdziału dokumentacji).
  • Język opisu - polski. W sytuacji, gdy zasadnicza dokumentacja usługi ma być po angielsku, w tym rozdziale powinny znaleźć się podstawowe informacje pozwalające zorientować się w zaletach usługi i zgrubnie w wymaganych krokach do jej uruchomienia.
  • Uprawnienia do odczytu strony (Tools/Restrictions) powinny być ustawione na "Confluence-users" w trakcie pisania dokumentacji, inaczej będzie widoczna od razu dla osób niezalogowanych.
  • Pytania dotyczące systemu dokumentacji: Hubert Siejkowski,
  • Pytania dotyczące Podręcznika Użytkownika: Unknown User (plgfilocha).

...

Wstawianie odnośników do innych stron podręcznika

Przy wstawianiu linków do stron wewnętrznych Podręcznika użytkownika (np. certyfikat="Aplikowanie, rejestracja i użycie certyfikatu"' założenie konta="Zakładanie konta w portalu"; Pomoc="Gdzie szukać pomocy") należy w trybie edycji strony:

  • wpisać tekst, pod który będzie podpięty link
  • zaznaczyć tekst
  • wstawić link (Ctrl+K lub ikona Link na pasku narzędzi)
  • wybrać opcję Search z lewej strony okna Insert Link
  • w pasku po prawej wpisać tytuł strony (lub zacząć wpisywać tytuł i wybrać właściwą stronę z pojawiających się podpowiedzi)
  • zatwierdzić wybraną stronę opcją Insert w prawym dolnym rogu

Efekt powyższego opisu można zobaczyć klikając lewym klawiszem myszki (w trybie edycji strony) na dowolny link w tym oknie informacji. Pojawi się pole, w którym do wyboru będzie opcja Edit, którą klikamy. Pojawi się okno Edit link, z aktywnym polem Search i nazwą strony wewnętrznej podręcznika.

LINKI ZEWNĘTRZNE

Linki zewnętrzne np. do strony PL-Grid wstawiamy w oknie Insert Link (Ctrl+K) w opcji Web Link.

Info
Pomoc w pisaniu stron w Confluence: https://confluence.atlassian.com/display/DOC/Using+the+Editor

 

Krótki opis usługi

Usługa syndykacji danych jest przeznaczona dla wszystkich badaczy i naukowców którzy są zainteresowani pozyskiwaniem dużych zbiorów danych z mediów społecznościowych. Usługa oferuje zbieranie danych z serwisu społecznościowego Twitter oraz portalu publicystycznego Salno24. Oprócz tego usługa oferuje podusługę funkcję Anotator, która pozwala na uzupełnianie opisanie zbiorów danych o dodatkowe atrybuty dodatkowymi atrybutami - poprzez ręcznie anotowane klasy. Całość usługi pozwala na uzyskanie wartościowych zbiorów danych użytecznych do badań nad sieciami społecznościowymi. Zbiory danych są przechowywane w jednolitej strukturze danych, która zapewnia kompatybilność z innymi usługami w platformy Complex Networks.

Aktywowanie usługi

Aby korzystać z usługi Syndykacja danych należy posiadać konto w infrastrukturze PL-GRIDPLGrid, a następnie złożyć wniosek o dostęp do usługi na w portalu https://portal.plgrid.pl/ 

Pierwsze kroki

Po aktywacji usługi na koncie PL-GRIDw portalu PLGrid, należy wejść na stronę portalu usługi platformy Complex Networks https://cn.plgrid.pl/ . Następnie . Przed skorzystaniem z usługi użytkownik może zostać poproszony o zalogowanie się z użyciem loginu i hasła do infrastruktury PLGrid. Następnie, w celu przeprowadzenia syndykacji danych z wybranego serwisu społecznościowego, należy wybrać z menu (u góry strony) [Zadania] -> [Zleć syndykację].

...

Ten tryb służy do pobierania surowych danych z wybranego źródła. Każde źródło zostanie zapisane w postaci plików html HTML w repozytorium danych (więcej strona o DSpacerepozytorium).

Podstawowymi parametrami usługi jest data początkowa oraz data końcowa okresu z jakiego mają pochodzić dane. Usługa sprawdza datę publikacji i decyduje czy należy ją pobrać do zbioru użytkownika. Użytkownik ma także możliwość sparametryzować nazwę pliku wyjściowego.

...

Początkowy użytkownik: nazwa użytkownika (login) którego posty mają zostać zebrane.

Parsing

Ten tryb służy do przetworzenia plików zebranych w trybie Crawling do jednolitej dla wszystkich źródeł struktury danych. Parsowane dane również są umieszczane w repozytorium w postaci pliku tekstowego w formacie JSON. Schemat struktury danych dostępny dostępny jest tutaj

Dodatkowe parametry:

...

Dziel dane na bloki - [Tak/Nie] parametr określający czy parsowane dane mają być dzielone na bloki. Źródło To źródło danych jest bardzo duże i przy parsowaniu dużej jego części może dojść do sytuacji gdy zabranie zabraknie pamięci operacyjnej, aby zapisać dane do repozytorium.

...