Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.
Comment: Drobne poprawki redakcyjne

...

Dalsze pozycje menu skrótów, ich etykiety i kolejność, zależą od zestawu zespołów PL-Grid, do których należysz. Jeśli jesteś pierwszą osobą w twojej grupie badawczej, która korzysta z Infrastruktury PL-Grid, czas zostać pionierem i, korzystając z instrukcji, założyć w Portalu PL-Grid wasz zespół oraz zaprosić do niego twoich współpracowników (smile)współpracowników.

Kliknięcie na którejkolwiek pozycji z menu skrótów przeniesie Cię do wskazanego miejsca w strukturze katalogów klastra obliczeniowego (wrócimy do tego za chwilkę).

...

Przycisk PL|EN pozwala zmienić język z domyślnego języka polskiego, na angielski (tak, wiem, jeśli nie posługujesz się tym pierwszym to i tak nie dotarłaś/dotarłeś do tego miejsca instrukcji (smile)).

Panel zawartości folderu

...

Belka z zawartością folderu pokazuje Ci twoją aktualną lokalizację w drzewie katalogów klastra obliczeniowego. Rzecz jasna, będzie inna w zależności od miejsca, gdzie się znajdujesz. Ułatwia orientację. Poszczególne elementy ścieżki (ang. path) są tutaj linkami i ich kliknięcie przeniesie Cię właśnie do tego folderu (uwaga: nie radzimy klikać skrótu PEOPLE - chyba, że chcesz poznać nazwy katalogów domowych wszystkich użytkowników klastra (wink)  - uprzedzamy, ta operacja zajmuję dłuższą chwilkęmoże być czasochłonna).

Info

W powyższym przykładzie: jesteśmy w folderze /people/.... (tutaj zapewne twój loginnazwa konta)/badania/luty 2014, kliknięcie np. skrótu BADANIA przeniesie nas do folderu nadrzędnego, względem tego, w którym się znajdujemy.

...

Transfer nowych plików w usłudze PLG-Data odbywa się w sposób nieblokujący (tj. "w tle"). Listę plików, które mają zostać przesłane, tworzysz klikając na niebieski przycisk Wskaż pliki. W zalażności zależności od przeglądarki i systemu operacyjnego, których używasz, możesz wskazać od razu kilka plików (zamiast wielokrotnie klikać wspomniany przycisk) lub - alternatywnie - możesz upuścić (tzw. drag and drop) wybrane pliki z dysku twojego komputera wprost na ekran zawartości folderu. W każdym z tych przypadków wybrane pliki pojawią się na "liście transferowej" (patrz obraz powyżej).

...

Info
titleUprawnienia domyślne na Zeusieklastrze Zeus

Polityka domyślnych praw dostępu na klastrze Zeus blokuje dostęp innym użytkownikom klastra do twojego katalogu domowego (tzw. Home). Proponujemy pozostawić to ustawienie praw na tym poziomie - pozwala ono spokojnie zarządzać własnymi plikami w obrębie katalogu osobistego. Natomiast kiedy będziesz chcieć udostępnić jakiś plik twoim współpracownikom, proponujemy założenie w tym celu zespołu PL-Grid i przypisanie do niego wszystkich użytkowników, z którymi chcesz się dzielić danymi. W wyniku tej operacji, po ponownym zalogowaniu się do usługi PLG-Data, każdy z członków zespołu będzie mógł przejść do katalogu zespołu wybierając jego nazwę z menu skrótów. Umieszczone w tym katalogu pliki będą możliwe do odczytu, pobrania, modyfikacji oraz skasowania przez wszystkich członków zespołu. Pozostali użytkownicy PL-Grid nie będą mogli odwiedzać folderu tego zespołu ani czytać jego zawartości.

Zapraszamy do używania

...

Coś nie działa albo chcesz więcej (wink)potrzebujesz dodatkowych funkcjonalności: prosimy o zgłoszenie w HelpDesku. Nie masz loginu konta w PL-Grid, a chcesz np. porozmawiać o współpracy - wyślij mail bezpośrednio na plgdata@helpdesk.plgrid.pl.

Usługa PLG-Data jest ochotniczą kontrybucją do zasobów usług PL-Grid, powstałą jako odzew na zgłoszone zapotrzebowanie użytkowników gridu dziedzinowego LifeScience. Ze względu jednak na ogólniejszy charakter usługi, nie ograniczamy dostępu do niej jedynie dla ludzi związanych z naszą jedną konkretną dziedziną. Głównym autorem usługi jest Tomasz Gubała (ACK Cyfronet AGH, DICE), który stworzył ją wraz z pewną pomocą swoich przyjaciół (wink). Życzymy szybkich transferów!

...

(1) Jeśli korzystasz z przeglądarki Internet Explorer 9, dużo z opisanych w tej sekcji funkcji nie będzie działać. Nie będzie można wybrać więcej niż 1 pliku jednocześnie w celu załadowania, nie jest też możliwe "upuszczanie" plików z folderu Windows na panel przeglądarki, w celu przesłania ich na serwer. Podczas przesyłu danych na serwer, nie będą działać paski postępu. Dodatkowo mogą wystąpić problemy z przesłaniem większych plików. Polecamy aktualizację do wersji 10 programu, lub skorzystanie z przeglądarki Chrome bądź Firefox.

(2) Jeśli korzystasz z przeglądarki na urządzeniu mobilnym, górne menu usługi jest dostępne po kliknięciu przycisku w prawym górnym rogu ekranu. Także obrócenie urządzenia do orientacji poziomej (ang. landscape) pomoże w nawigacji. Część opcji widoku zostanie zredukowana aby uzyskać większą przejrzystość prezentowanych informacji.